A tűzgátlásról általában
Általános szabályként megállapíthatjuk, hogy minél magasasbb egy épület, annál tovább kell ellenálnia a tűznek.
Tűz esetén a megfelelő tűzálló festék garantálja a meghosszabbított evakuálási időt, valamint létfontosságú plusz időt a tűzoltók kiérkezéséhez és a károk minimalizálásához.
Bízza profikra a munkát!
Javasoljuk, hogy a tűzálló festék felvitelét bízza minősített vállalkozóra. Minden épületnek sajátos tűzállósági követelményei vannak, és a bevonat hatékony felhordásához képzett szakemberre van szükség. Az épület típusa, az aljzat típusa és a végfelhasználási követelmények egyaránt befolyásolják a bevonat kiválasztását és felhordásának módját, beleértve az olyan tényezőket, mint a filmvastagság.
Miért is szükséges?
Új építésű acél, vagy vasbetonszerkezetek tűzvédelme elengedhetetlen a biztonságunk érdekében! A fával ellentétben az acél nem éghető, de a hőmérséklet emelkedésével szilárdsága csökken.
A fával ellentétben az acél nem éghető tűz esetén a keletkezett feszültségek nyíró hatást okoznak, mely 550 ºC felett akár 10 percen belül bekövetkezik. Az acél elveszti szerkezetének szilárdságát, lágyulási folyamat veszi kezdetét. Épület szerkezetének stabilitása csökken! Ennek a folyamatnak a lassítása érdekében hőre habosodó bevonat felhordásával védjük meg a szerkezeteket a károsodástól. 200 °C körül a festékben kémiai folyamatok következnek be, ennek hatására elindul a felületet körbevevő habosodás.
Kétféle festéket különböztetünk meg.
-vizes bázisú, és az oldószer bázisú festékek
A hab tűzállósági határértéke lehet 30, 45, 60 perc. Egyre gyakoribb 90, 120 perces érték elérése.
A határérték elérését tűzvédelmi terv határozza meg.
Az A-Cél Plusz Bevonat Kft. rendelkeznek tűzvédelmi szakvizsgával, amely alapján tűzállóságot növelő bevonatok elkészítését kivitelezhet!